Мой сайт

  • МОЛИТВОСЛОВ

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 42

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Блог

Главная » 2012 » Июнь » 9 » Молитва отца или матери о детях
14:51
Молитва отца или матери о детях
Молитва 1
 
Отче Святый, Превечный Боже, от Тебя исхо­дит всякий дар или всякое благо. Тебе прилежно молюсь о детях, которых благодать Твоя мне да­ровала. Ты дал им жизнь, оживотворил их душею безсмертною, возродил святым крещением, дабы они сообразно с волею Твоею унаследовали Цар­ство Небесное, сохрани их по Твоей благости до конца их жизни. Святи их Твоею истиною, да свя­тится в них имя Твое. Содействуй мне благодатию Твоею воспитать их во славу Твоего имени и на пользу ближним, дай мне для этого потребные средства: терпение и силу. Господи, просвети их светом Твоея Премудрости, да любят Тебя всею душею, всем помышлением, насади в сердцах их страх и отвращение от всякого беззакония, да хо­дят в заповедях Твоих, украси души их целомуд­рием, трудолюбием, долготерпением, честностию, огради их правдою от клеветы, тщеславия, мерзо­сти, окропи росою благодати Твоея, да преуспе­вают в добродетелях и святости и да возрастают в благоволении Твоем, в любви и благочестии. Ан­гел-хранитель да пребывает с ними всегда и со­блюдает их юность от суетных мыслей, от прель­щения соблазнов мира сего и от всяких лукавых наветов. Если же когда согрешат пред Тобою, Господи, не отврати Лица Твоего от них, но буди к ним милостив, возбуди в их сердцах покаяние по множеству щедрот Твоих, очисти согрешения и не лиши Твоих благ, но подай им все угодное для их спасения, сохраняя их от всякой болезни, опас­ности, бед и скорбей, осеняя их Твоею милостию во вся дни жизни сей. Боже, Тебе молюся, дай мне веселие и радость о моих детях и сподоби мне предстати с ними на Страшном суде Твоем, с непостыдным дерзновением сказать: «Вот я и дети, которых Ты мне дал, Господи. Аминь». Да про­славим Всесвятое имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь.
 
 
Молитва 2
 
Боже и Отче, Создатель и Сохранитель всех тварей! Облагодатствуй моих бедных детей (имена) Духом Твоим Святым, да возжжет Он в них ис­тинный страх Божий, который есть начало пре­мудрости и прямое благоразумие, по которому кто поступает, того хвала пребывает вечно. Облаженствуй их истинным познанием Тебя, соблюди их от всякаго идолослужения и лжеучения, сделай, чтоб возросли в истинной и спасающей вере и во всяком благочестии, и да пребудут в них постоян­но до конца. Даруй им верующее, послушное и смиренное сердце и разум, да возрастают в летах и в благодати пред Богом и пред людьми. Насади в сердце их любовь к Твоему Божественному Сло­ву чтобы они были благоговейны в молитве и в богослужении, почтительны к служителям Слова и со всяким искренни в поступках, стыдливы в те­лодвижениях, целомудренны в нравах, истинны в словах, верны в делах, прилежны в занятиях, счастливы в исполнении обязанностей своих, разумны и праводетельны ко всем людям. Соблюди их от всех соблазнов злого мира, и да не развратит их худое общество. Не попусти им впасть в нечистоту и нецеломудрие, да не сократят сами себе жизни своей и да не оскорбят других. Буди защитой их во всякой опасности, да не подвергнутся внезапной погибели. Соделай, чтоб не увидели мы в них себе бесчестия и посрамления, но честь и радость, чтоб умножилось ими Царство Твое и увеличилось чис­ло верующих, и да будут они на небеси окрест Трапезы Твоей, как небесные масличные ветви, и со всеми избранными да воздадут Тебе честь, хва­лу и прославление чрез Иисуса Христа, Господа нашего. Аминь.
 
 
Молитва 3
 
Господи Иисусе Христе, буди милость Твоя на детях моих (имена), сохрани их под кровом Тво­им, покрый от всякаго лукаваго похотения, от-жени от них всякаго врага и супостата, отверзи им уши и очи сердечныя, даруй умиление и сми­рение сердцам их. Господи, все мы создание Твое, пожалей детей моих (имена) и обрати их на по­каяние. Спаси, Господи, и помилуй детей моих (имена) и просвети им ум светом разума Еванге­лия Твоего и настави их на стезю заповедей Твоих и научи их, Спасе, творити волю Твою, яко Ты есть Бог наш.
 
 
Молитва Ангелу Хранителю
 
Ангеле Божий, хранителю мой святый, на со­блюдение мне от Бога с небес данный! Прилежномолю тя: ты мя днесь просвети, и от всякаго зла сохрани, ко всякому деянию настави, и на путь спасения направи. Аминь.
 
 
Пресвятой Богородице
перед Её иконой «Взыскание погибших»,
 или «Избавление от бед страждущих»
 
Заступнице Усердная, Благоутробная Господа Мати, к Тебе прибегаю аз окаянный и паче всех человек грешнейший; вонми гласу моления моего, и вопль мой и стенание услыши. Яко беззакония моя превзыдоша главу мою, и аз, якоже корабль в пучине, погружаюся в море грехов моих. Но Ты, Всеблагая и Милосердная Владычице, не презри мене отчаянного и во гресех погибающаго; поми­луй мя кающагося во злых делех моих, и обрати на путь правый заблудшую, окаянную душу мою. На Тебе, Владычице моя Богородице, возлагаю все упование мое. Ты, Мати Божия, сохрани и соблю­ди мя под кровом Твоим, ныне и присно и во веки веков. Аминь. 
 
 
 Пророку, Предтече
и Крестителю Господню Иоанну
 
Крестителю Христов, проповедниче покаяния, кающагося не презри мене, но совокуплялся с вой небесными, молися ко Владыце за мене недостойнаго, унылаго, немощнаго и печальнаго, во многая беды впадшаго, утружденнаго бурными помыслы ума моего: аз бо есмь вертеп злых дел, отнюдь не имеяй конца греховному обычаю; пригвожден бо есть ум мой земным вещем. Что сотворю, не вем, и к кому прибегну, да спасена будет душа моя? Токмо к тебе, святый Иоанне, благодати тезоимените, яко тя пред Господем, по Богородице, вем больша быти рожденных всех, ибо ты сподо­бился еси коснутися верху Царя Христа, вземлющаго грехи мира, Агнца Божия: Егоже моли за грешную мою душу, да поне отныне, в первыйнадесять час, понесу тяготу благую и прииму мзду с последними. Ей, Крестителю Христов, честный Предтече, крайний пророче, первый во благодати мучениче, постников и пустынников наставниче, чистоты учителю и ближний друже Христов, тя молю, к тебе прибегаю, не отрини мене от твоего заступления, но возстави мя, падшагося многими грехи; обнови душу мою покаянием, яко вторым крещением, понеже обоего начальник еси: креще­нием омываяй грех, покаяние же проповедуяй во очищение коегождо дел скверных; очисти мя грехми оскверненнаго и понуди внити, аможе ничтоже скверно входит, во Царствие Небесное. Аминь.
 
 
Святой великомученице Варваре
 
Святая славная и всехвальная великомученице Христова Варваре! Собраннии днесь в храме тво­ем Божественнем людие и раце мощей твоих по-кланяющиися и с любовию целующий, страдания же твоя мученическая и в их Самаго страстопо-ложника Христа, давшаго тебе, не точию еже в Него веровати, но и еже по Нем страдати, похва­лами ублажающе, молим тя, известная желания нашего ходатаице: моли с нами и о нас умоляемаго от Своего благоутробия Бога, да милостивно услышит нас, просящих Его благостыню, и не от­ставит от нас вся ко спасению и житию нуждная прошения, и дарует христианскую кончину животу нашему безболезненну, непостыдну, мирну, Боже­ственных Тайн причастну, и всем на всяком месте, во всякой скорби и обстоянии, требующим Его че­ловеколюбия и помощи, великую Свою подаст ми­лость, да благодатию Божиею и твоим теплым предстательством, душею и телом всегда здравии пребывающе, славим дивнаго во святых Своих Бога Израилева, не удаляющаго помощи Своея от нас, всегда ныне и присно и во веки веков. Аминь.
 
 
 
Категория: Молитвы в семейной жизни | Просмотров: 561 | Добавил: admin | Теги: Молитва отца или матери о детях | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Поиск

Календарь

«  Июнь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Ваше здоровье
  • Ваш Травник
  • Обереги-Заговоры
  • Травы и растения
  • Мебель для Вас!